Aitolahden kirkon saavuttaminen julkisilla


Aitolahden kirkon vieressä on bussipysäkki (Olkahinen), josta pääsee hienosti suoraan kirkolle. Sunnuntaisin pääsee keskustorilta hyvin bussilla numero 28. Alla on aikataulut.

Menomatka nro 28 keskustorilta Aitolahden kirkolle

16:13 Keskustori G (0011)
16:14 Koskipuisto D (0502)
16:16 Rautatieasema D (0508)
16:18 Itsenäisyydenkatu 10(0510)
16:20 Itsenäisyydenkatu 16(0516)
16:21 Kalevan kirkko (5000)
16:22 Teiskontie 24 (5004)
16:23 TAMK (5006)
16:24 TAYS (5008)
16:25 Perhetukikeskus (5038)
16:26 Hoitokoti (5040)
16:27 Ali-Huikkaantie (5042)
16:28 Tenniskeskus (5044)
16:29 Irjalankatu (5116)
16:29 Pienkodit (5118)
16:31 Koilliskeskus (5048)
16:32 Atanpuisto (5086)
16:32 Atalankatu (5082)
16:33 Atanväylä (5088)
16:34 Nikki (5090)
16:35 Nikinväylä (5092)
16:35 Ahola (5094)
16:36 Kumpula (5200)
16:37 Paloniityntie (5180)
16:37 Kolmala (5202)
16:38 Ojala (5204)
16:38 Olkahinen (5206)
16:38 Olkahinen (5206)
Kävely 200m
16:43 Aitolahden kirkko, Tampere

Paluumatka nro 28 kirkolta keskustorille

19:11Olkahinen (5205)
19:12Aitolahdentie 145(5201)
19:13Kolmala (5203)
19:13Kumpula (5095)
19:14Ahola (5093)
19:15Nikinväylä (5091)
19:16Aitolahdentie 95 (5131)
19:16Atanväylä (5089)
19:17Aitolahdentie 75 (5087)
19:18Atanpuisto (5085)
19:18Koilliskeskus (5124)
19:19Pienkodit (5119)
19:20Teiskontie 61 (5117)
19:21Tenniskeskus (5043)
19:22Ali-Huikkaantie (5041)
19:23Hoitokoti (5039)
19:24TAYS (5007)
19:25TAMK (5005)
19:26Teiskontie 25 (5003)
19:27Teiskontie 13 (5001)
19:28Itsenäisyydenkatu 25(0513)
19:30Itsenäisyydenkatu 13(0511)
19:31Rautatieasema A (0505)
19:32Koskipuisto A (0501)
19:34Keskustori D (0015)