st22

Tuomiokirkkoseurakunnan
nuorisotyö
St22

Nuorisotila St22
Auton avain ja kartta
Nuorisotilamme St22 sijaitsee osoitteessa Rautatienkatu 22.

St22 facebookissa

@stkakskakkone
kitarasoi
Löydät meidät myös Facebookista ja Snapchatista. Seuraa/tykkää :) !

Instagramissa @stkakskakkone

Kuullaan & nähdään :) !

Olipa elämässäsi meneillään mitä tahansa, meidän kanssamme voit jutella luottamuksella! Ota yhteyttä puhelimitse/sähköpostitse/tule moikkaamaan- mikä onkaan sinulle luontevin tapa!

Yhteystiedot 

Kati Eloranta, nuorisopastori
p. 050 431 6627 kati.eloranta@evl.fi

Laura Suomela, nuorisotyönohjaaja
p. 050 308 3276 laura.suomela@evl.fi

Sanna Lehtisaari, nuorisotyönohjaaja,
virkavapaalla 1.6. asti
p. 050 322 6335 sanna.lehtisaari@evl.fi

Janne Saarinen, nuorisotyönohjaaja
p. 040 804 8749 janne.s.saarinen@evl.fi

Mari Vuorisalmi, nuorisotyönohjaaja
p. 040 804 8747 mari.vuorisalmi@evl.fi

Sanna Virta, nuorisotyönohjaaja, 1.3. alkaen
p. 040 683 4350 sanna.virta@evl.fi


Päivän sana

25.5.2018 | 1 Kor. 12:6-7
Jumalan voiman vaikutuksia on monenlaisia, mutta hän, joka meissä kaikissa kaiken vaikuttaa, on sama. Hän antaa Hengen ilmetä itse kussakin erityisellä tavalla, yhteiseksi hyödyksi.

Tapahtumia
Musiikki Musiikki

Kirkkomusikanttien toimintapäivä 26.5.2018 klo 12.00-14.00Seurakuntien talo

Musiikki Musiikki
Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus

Varikkomessu 3.6.2018 klo 16.00Tesoman kirkko

Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus
Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus

Varikkomessu 3.6.2018 klo 18.30Tesoman kirkko

Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus
Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus

Uuden Verson messu Hervannassa 17.6.2018 klo 17.00Hervannan kirkko

Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus