Työntekijät ammattiryhmittäin


Johtavat viranhaltijat

Eskolin Antero
Antero Eskolin, johtava kappalainen antero.eskolin@evl.fi p. 050 511 8985
Minna Kaihlanen, Johtava varhaiskasvatuksen ohjaaja minna.kaihlanen@evl.fi p. 050 533 9677
Makinen Jussi
Jussi Mäkinen, kirkkoherra Toimii yhteisen kirkkoneuvoston puheenjohtajana vuosina 2017-2018. jussi.makinen@evl.fi p. 050 554 2461
Päivi Salminen, johtava diakoniatyöntekijä paivi.k.salminen@evl.fi p. 050 591 6557
Salonen Kimmo
Kimmo Salonen, johtava nuorisotyönohjaaja kimmo.salonen@evl.fi p. 050 357 8489
Syrjaniemi Martti
Martti Syrjäniemi, johtava kanttori martti.syrjaniemi@evl.fi p. 050 570 2254
Elina Virtanen, ylivahtimestari Eteläinen seurakunta elina.virtanen@evl.fi p. 040 804 8426

Seurakuntasihteeri ja seurakunta-assistentti

Anu Myllärinen, seurakuntasihteeri anu.myllarinen@evl.fi p. 040 804 8158
Outi Toivonen, seurakunta-assistentti outi.toivonen@evl.fi p. 040 804 8159

Papit

Eskolin Antero
Antero Eskolin, johtava kappalainen antero.eskolin@evl.fi p. 050 511 8985
houttu
Jussi Houttu, vs seurakuntapastori nuorisopastori jussi.houttu@evl.fi p. 040 804 8403
Hukari Daniel
Daniel Hukari, seurakuntapastori Viinikka, nuoret aikuiset daniel.hukari@evl.fi p. 050 574 4929
Kunnas Ismo
Ismo Kunnas, kappalainen Viinikan aluepappi ismo.kunnas@evl.fi p. 050 379 1866
Kuusisto Maarit
Maarit Kuusisto, seurakuntapastori Härmälä, Vuores, varhaiskasvatuksenpastori maarit.kuusisto@evl.fi p. 050 520 9014
Yhteystiedot Kaki Ilmo
Ilmo Käki, seurakuntapastori Hervannan aluepappi ilmo.kaki@evl.fi p. 050 343 1774
image
Severi Laakso, seurakuntapastori nuorisopappi severi.laakso@evl.fi p. 040 804 8503
Makinen Jussi
Jussi Mäkinen, kirkkoherra Toimii yhteisen kirkkoneuvoston puheenjohtajana vuosina 2017-2018. jussi.makinen@evl.fi p. 050 554 2461
Soile_Rantavuori_Kahara-2
Soile Rantavuori-Kähärä, kappalainen Hervanta soile.rantavuori-kahara@evl.fi p. 050 577 1551
Repo Paivi
Päivi Repo, seurakuntapastori Härmälän aluepappi, lähetyspastori paivi.repo@evl.fi p. 050 338 2022
Hannu Ruuskanen, seurakuntapastori (virkavapaalla -31.5.18) Viinikka hannu.ruuskanen@evl.fi p. 040 804 8444
Saarela-Majanen_Satu
Satu Saarela-Majanen, seurakuntapastori Viinikka satu.saarela-majanen@evl.fi p. 050 306 8557
Vuorinen Hannu
Hannu Vuorinen, seurakuntapastori kansainvälisen- ja evankelioimistyön pastori hannu.vuorinen@evl.fi p. 050 408 1805

Kanttorit

Riikka Heikkinen, kanttori riikka.heikkinen@evl.fi p. 040 804 8477
Kujanpaa_Maarit
Maarit Kujanpää, kanttori, vs. maarit.kujanpaa@evl.fi p. 040 804 8450
Stiina Leinonen, kanttori Viinikka stiina.leinonen@evl.fi p. 040 804 8410
Syrjaniemi Martti
Martti Syrjäniemi, johtava kanttori martti.syrjaniemi@evl.fi p. 050 570 2254
mariatuokko
Maria Tuokko, kanttori (virkavapaalla) maria.tuokko@evl.fi p. 040 804 8476

Diakoniatyöntekijät

Satu-Tuulia Halkosaari, vs. diakoniatyöntekijä satu-tuulia.halkosaari@evl.fi p. 040 804 8418
Seija Huttunen, diakonian vanhustyöntekijä Härmälä seija.huttunen@evl.fi p. 050 559 3414
Ikonen Katri
Katri Ikonen, diakoniatyöntekijä Hervanta katri.ikonen@evl.fi p. 050 345 0655
Järvinen Anne
Anne Järvinen, diakoniatyöntekijä Viinikka anne.m.jarvinen@evl.fi p. 040 804 8480
Riitta Kivistö, diakonian vanhustyöntekijä Viinikka riitta.a.kivisto@evl.fi p. 040 804 8482
Marianne Knuuttila, diakoniatyöntekijä, vs. marianne.knuuttila@evl.fi p. 050 560 6096
Taina Nuorto, diakoniatyöntekijä Härmälä taina.nuorto@evl.fi p. 050 364 6192
Yhteystiedot Plomp Kaisa
Kaisa Plomp, diakoniatyöntekijä Hervanta kaisa.plomp@evl.fi p. 050 430 4473
Virpi Savela-Saarinen, diakoniatyöntekijä virpi.savela-saarinen@evl.fi p. 050 561 0604
Vanhala Antti
Antti Vanhala, diakoniatyöntekijä antti.vanhala@evl.fi p. 050 366 1677
Vuorinen Päivi
Päivi Vuorinen, diakoniatyöntekijä Viinikka paivi.vuorinen@evl.fi p. 040 804 8483

Nuorisotyönohjaajat

Blom Maikku
Maikku Blom, partiotyöntekijä Partiotyö maikku.blom@evl.fi p. 050 327 6358
Kosonen Jussi
Jussi Kosonen, nuorisotyönohjaaja Tyttö- ja poikatyö, Viinikka jussi.kosonen@evl.fi p. 050 303 3478
Niemi AnneKatriina
Anne-Katriina Niemi, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset, Härmälä anne-katriina.niemi@evl.fi p. 050 308 3263
Jaakko Pulkkinen, nuorisotyönohjaaja Hervanta jaakko.pulkkinen@evl.fi p. 050 574 4927
Yhteystiedot Pusa Maria
Maria Pusa, nuorisotyönohjaaja Nuorisotyö maria.pusa@evl.fi p. 050 550 4145
Ranta Paivi
Päivi Ranta, nuorisotyönohjaaja Nuorisotyö ja nuoret aikuiset paivi.ranta@evl.fi p. 050 313 8640
Salonen Kimmo
Kimmo Salonen, johtava nuorisotyönohjaaja kimmo.salonen@evl.fi p. 050 357 8489
Juho Suihkonen, nuorisotyönohjaaja juho.suihkonen@evl.fi p. 0408048486
Vuorenmaa Essi
Essi Vuorenmaa, nuorisotyönohjaaja essi.vuorenmaa@evl.fi p. 040 804 8293

Lähetyssihteeri

Sarkapalo Tiina
Tiina Sarkapalo, lähetyssihteeri Viinikka, Härmälä, Hervanta tiina.sarkapalo@evl.fi p. 050 306 2344

Vahtimestarit

Andersson Pertti
Pertti Andersson, kiertävä vahtimestari Eteläinen seurakunta pertti.andersson@evl.fi p. 040 804 8427
Teija Hakala, suntio Viinikan kirkko teija.hakala@evl.fi p. 050 371 7449
Marika Kivimäki, suntio Hervannan kirkko marika.t.kivimaki@evl.fi p. 050 599 7335
Yhteystiedot Miettinen Elena
Elena Miettinen, vahtimestari elena.miettinen@evl.fi p. 040 804 8425
Timo Piirainen, vahtimestari timo.t.piirainen@evl.fi p. 050 436 5226
Maarit Pohjavuori, vahtimestari Peltolammin seurakuntakeskus maarit.pohjavuori@evl.fi p. 050 408 8273
Leila Räty, vahtimestari Vahtimestari Peltolammin seurakuntakeskus ja Multisillan seurakuntakoti, Härmälän kirkko leila.raty@evl.fi
Siren Sirkka
Sirkka Siren, vahtimestari sirkka.siren@evl.fi p. 050 599 7335
Marita Tuhkanen, suntio Härmälän kirkko marita.tuhkanen@evl.fi p. 050 408 7759
Elina Virtanen, ylivahtimestari Eteläinen seurakunta elina.virtanen@evl.fi p. 040 804 8426

Lastenohjaajat

Puhakka Henna
Henna Ahrikkala, lastenohjaaja henna.ahrikkala@evl.fi p. 03 219 0257
Peetu Ahtola, lastenohjaaja peetu.ahtola@evl.fi p. 03 219 0257
Susanna Kiiski, lastenohjaaja susanna.kiiski@evl.fi p. 03 219 0257
Susanna Ahonen
Susanna Lehtinen, lastenohjaaja susanna.lehtinen@evl.fi p. 040 804 8237
Minna Maunu, lastenohjaaja minna.maunu@evl.fi p. 050 366 9345
Miia Olden, lastenohjaaja miia.olden@evl.fi p. 03 219 0257
Arja Patana, lastenohjaaja Vuores arja.patana@evl.fi p. 03 219 0257
Satu Penttilä, lastenohjaaja p. 03 219 0257
Marjaana Ruuttunen, lastenohjaaja marjaana.ruuttunen@evl.fi p. 03 219 0257
Merja Salonen, lastenohjaaja merja.m.salonen@evl.fi p. 03 2190 257
tuulavartiainen
Tuula Vartiainen, lastenohjaaja tuula.vartiainen@evl.fi p. 03 219 0257
Terhi Vitikainen, lastenohjaaja terhi.vitikainen@evl.fi p. 03 219 0257