Harjun seurakunnan työntekijät


Papit

Heiskanen Jouni-2
Jouni Heiskanen, seurakuntapastori Tesoman lähikirkon vastuupappi, lähetystyö jouni.m.heiskanen@evl.fi p. 040 804 8507
Kristiina Hyppölä, kappalainen virkavapaalla 30.6.2017 asti
Jarvinen Veli-Pekka
Veli-Pekka Järvinen, kirkkoherra veli-pekka.jarvinen@evl.fi p. 050 330 2077
Komulainen_Markku-2
Markku Komulainen, johtava kappalainen Lielahden lähikirkko markku.komulainen@evl.fi p. 040 804 8501
Laakso Tarvo
Tarvo Laakso, seurakuntapastori, rokkipappi Lielahden lähikirkko tarvo.laakso@evl.fi p. 050 530 2311
Laankoski Riitta
Riitta Laankoski, seurakuntapastori Tesoman lähikirkko riitta.laankoski@evl.fi p. 050 433 2450
Lammi Martti
Martti Lammi, seurakuntapastori Lielahden kirkon vastuupappi martti.lammi@evl.fi p. 050 307 1402
Lassila_Petri
Petri Lassila, seurakuntapastori Pispalan lähikirkko, nuorisotyö petri.lassila@evl.fi p. 040 8048502
Lehtola_Mirella-3
Mirella Lehtola, seurakuntapastori Pispalan lähikirkon vastuupappi mirella.lehtola@evl.fi p. 050 533 9714
Amélie Liehrmann, seurakuntapastori Pispalan lähikirkko, nuorisotyö amelie.liehrmann@evl.fi p. 040 804 8505
Ruusukallio Jukka-Pekka
Jukka-Pekka Ruusukallio, kappalainen Tesoman lähikirkko jukka-pekka.ruusukallio@evl.fi p. 050 345 1643

Diakoniatyöntekijät

Kautonen Iro
Iro Kautonen, diakoniatyöntekijä Haukiluoma, Lamminpää, Tohloppi, Käräjätörmä, Kohmankaari, Lintuviita iro.kautonen@evl.fi p. 040 804 8521
Kulmala Antti
Antti Kulmala, diakoniatyöntekijä Pispala, Hyhky, Tahmela, Epilä, Winterin alue, Puisto-Kaarila. antti.kulmala@evl.fi p. 050 345 1617
Lehtonen Maija
Maija Lehtonen, vanhustyön ohjaaja maija.lehtonen@evl.fi p. 050 344 5724
Ojalahti Pia
Pia Ojalahti-Diallo, diakoniatyöntekijä Kalkku, Rahola, Ikuri pia.ojalahti-diallo@evl.fi p. 050 434 3315
Pettinen Ulla
Ulla Pettinen, diakoniatyöntekijä Lielahti, Ryydynpohja, Pohtola, Lentävänniemi ulla.pettinen@evl.fi p. 050 322 9973
Savukoski_MInna-2
Minna Savukoski, diakoniatyöntekijä Lielahti, Ryydynpohja, Pohtola, Lentävänniemi minna.savukoski@evl.fi p. 040 8048529
Sormunen Minna
Minna Sormunen, diakoniatyöntekijä Tesoma, Ristimäki, Virontörmä minna.sormunen@evl.fi p. 040 804 8530
Viitala_Riina
Riina Viitala, johtava diakoniatyöntekijä riina.viitala@evl.fi p. 040 8048509

Harjun kanttorit

Kataja Hanna
Hanna Kataja, vs. kanttori vanhustyön kanssa tehtävä musiikkityö hanna.kataja@evl.fi p. 050 329 5344
Ketola Sanna
Sanna Ketola-Laine, kanttori
Laitinen Tarja
Tarja Laitinen, johtava kanttori Konserttiasiat, Projektikuorot tarja.laitinen@evl.fi p. 050 330 6942
Luoto_Mari
Mari Luoto, vs. kanttori Lasten parissa tehtävä musiikkityö p. 040 8048 516
Peura Elina
Elina Peura, kanttori virkavapaalla
Salmenkangas Janne
Janne Salmenkangas, kanttori Nuorten musiikkityö, Seniorimusiikki janne.salmenkangas@evl.fi p. 040 804 8518

Lähetyssihteeri

Laiho Riitta
Riitta Laiho, lähetyssihteeri riitta.laiho@evl.fi p. 041 548 0150

Seurakunta-assistentti ja seurakuntasihteeri

Leskinen Tarja
Tarja Leskinen, seurakuntasihteeri tarja.leskinen@evl.fi p. 040 804 8151
Oksanen_Marja-2
Marja Oksanen, seurakunta-assistentti marja.oksanen@evl.fi p. 040 8048152

Nuorisotyönohjaajat

Päivi Arola, nuorisotyönohjaaja johtava nuorisotyönohjaaja paivi.arola@evl.fi p. 040 734 2343
Emmi Erkkilä, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset (Hyhky, Epilä) emmi.erkkila@evl.fi p. 0408048630
Riitta Jaakonaho, partiotyöntekijä Partiotyö Harjun seurakunnan alueella riitta.jaakonaho@evl.fi p. 050 308 3115
Leena Kuusjärvi
Leena Kuusjärvi, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset (Tesoma, Lamminpää) leena.kuusjarvi@evl.fi p. 040 804 8535
Mäkinen Elisa
Elisa Laitonen, nuorisotyönohjaaja rippikoulun jälkeinen nuorisotyö elisa.makinen@evl.fi p. 0505209019
Mikkola Mikko
Mikko Mikkola, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset (Lentävänniemi, Lielahti) mikko.mikkola@evl.fi p. 050 590 2352
Nokkonen Virve
Virve Nokkonen, nuorisotyönohjaaja Kouluikäiset (Pispala, Tahmela, Rahola, Kalkku) virve.nokkonen@evl.fi p. 050 320 9261

Johtava varhaiskasvatuksen ohjaaja

Ryyppo-Prami Anne
Anne Ryyppö-Prami, Johtava varhaiskasvatuksen ohjaaja anne.ryyppo-prami@evl.fi p. 050 574 4923

Varhaiskasvatuksen ohjaaja

Merja Jokela, varhaiskasvatuksen ohjaaja virkavapaalla 1.8.2017-31.7.2018
Kaisa Mattila, vs. varhaiskasvatuksen ohjaaja kaisa.mattila@evl.fi p. 040 804 8544

Lastenohjaajat

Elina Haurula, lastenohjaaja Harjun varhaiskasvatuksen some- ja nettisivuvastaava Tuomiokirkon varhaiskasvatuksen nettisivuvastaava elina.haurula@evl.fi p. 040 804 8715
Heidi Heikkinen, lastenohjaaja heidi.heikkinen@evl.fi p. 040 804 8300
Kati Hiltunen, lastenohjaaja kati.hiltunen@evl.fi p. 03 219 0257
Elina Hirvirinne, lastenohjaaja elina.hirvirinne@evl.fi p. 03 219 0257
Minna Mäkinen, lastenohjaaja minna-liisa.makinen@evl.fi p. 03 219 0257
Heidi Nummelin, lastenohjaaja heidi.nummelin@evl.fi p. 040 804 8543
Taina Ovadia, Lastenohjaaja taina.ovadia@evl.fi p. 03 2190 257
Sarita Paavola, lastenohjaaja sarita.paavola@evl.fi p. 03 219 0257
Mira Soisenniemi, lastenohjaaja mira.soisenniemi@evl.fi p. 03 219 0257

Vahtimestarit

Mervi Isoviita, vahtimestari Lamminpään Rauhanportti mervi.isoviita@evl.fi p. 050 5209 015
Janhonen_Seppo
Seppo Janhonen, ylivahtimestari Harjun seurakunta seppo.janhonen@evl.fi p. 040 804 8546
Sirkka-Liisa Kyngäs, suntio Lielahden kirkko sirkka-liisa.kyngas@evl.fi p. 050 4002 108
Minna Lepistö, suntio Pispalan kirkko minna.lepisto@evl.fi p. 050 320 6331
Marjo Martikainen, keittäjä Tesoman kirkko marjo.martikainen@evl.fi p. 040 804 8520
Kirsti Mäkelä, vahtimestari Kalkun seurakuntatalo kirsti.makela@evl.fi p. 040 8048548
Makela Minna
Minna Mäkelä, emäntä minna.makela@evl.fi p. 050 365 7599
Tuija Nyman, kiertävä vahtimestari Pispalan ja Tesoman kirkko tuija.nyman@evl.fi
Salmela Tiina
Tiina Salmela, suntio Tesoman kirkko tiina.salmela@evl.fi p. 040 8048 545
Seppo Salmesvuori, talonmies Epilän toimintakeskuksen ja seurakuntatalon vahtimestari. seppo.salmesvuori@evl.fi p. 040 8048549